Mirror Stage

Interiérová zrcadla Mirror Stage, asambláž rukou, nohou a povrchů. Osvobození zrcadla do prostoru, kde žije svým vlastním životem.


Rozměry
160x100x50 cm

Konstrukce
Skládací systém ohybaných trubek, umožňující přepravu v plochém balení.

Materiál
Kovová konstrukce, polyuretanová povrchová úprava, tónovaná zrcadla v bronzové, mint a šedé barvě.

Zrcadla jsou dostupná k prodeji, prosím kontaktujte nás na lexova.smetana@gmail.com

fotografie Tomáš Slavík
grafika Simona Koutná

Znáte dětské hry rozpoznávání sebe samého před zrcadlem? První uvědomění si svého vlastního Já.

Od této chvíle hledáme ucelený obraz sebe sama. Identifikujeme se s představou někoho schopnějšího a úplnějšího.  Započíná naše cesta z imaginárního prostoru zrcadlení, kde vzniká Já a naše identita, přes prostor symbolický, neosobní sféru společnosti, ve které přijímáme své místo. Místo tvořící značnou část toho, co nazýváme realitou.

Pojďte to prožít znovu. Zjistěte, kým jste.

„Každý z nás už dříve nad vytvořením zrcadel přemýšlel, takže volba byla jednoduchá. Z jednoduchého rozhodnutí potom vyplynul projekt, ze kterého se stala výzva, jak zrcadlo co nás obklopuje každý den, posunout dál a dát mu důstojnou roli. Roli partnera, nikoliv sluhy uvězněného na zdi.

Z našeho pohledu je zrcadlo automatická součást vybavení většiny domácností. Svým způsobem trochu upozaděné, vnímané jen jako plocha reflektující realitu. Zrcadlo Mirror stage jsme chtěli osvobodit a díky nohám vypustit do prostoru, kde nám skrz jeho zabarvené sklo dá možnost vnímat realitu zase trochu jiným způsobem.“