Lexová&Smetana: Out of the Blue

LS MORGAL pattern stredni V

Autorská výstava našeho studia L&S jako nebe nápadů a vizí, ve kterém představujeme naší dosavadní práci na poli produktového designu.

partneři

Moravská galerie v Brně, Polstrin, Kubíček Visionair

grafický design

Tereza Saitz

kurátorka

Michaela Kádnerová

realizace

2024

Lexova Smetana dpi archiv Moravske galerie
Print

„Z čista jasna… Tak občas přicházejí nápady na ty nejlepší věci. Možná je to štěstí, možná fantazie spojená s intuicí. Možná všechno dohromady.

Někdy je potřeba nápad chytit, aby neuletěl. Rozvinout ho, vyprostit z oblaku neurčitosti. Určit mu přesný tvar a souvislosti, které mu dají váhu skutečného výrobku. A jsou i nápady, které je lepší nechat letět.“

DSCF
DSCF

,,Barevné mlhoviny dokreslují scénu, ve které se rodí nápady a zhmotňují vize. Z rozostřenosti se pomalu vynořují obrysy budoucích objektů, které plují prostorem. Snová krajina se s každým patrem zesvětluje, vše kolem nás odlehčuje, až s ní nakonec vystoupáme až nad oblaka.“

DSCF
DSCF
DSCF
LS MORGAL pattern stredni V
DSCF
DSCF
DSCF
DSCF
DSCF
DSCF
DSCF
DSCF

Výstava Out of the blue designérského týmu Lexová&Smetana, který společně tvoří od roku 2018, je hravým příběhem nejen s jedním, ale hned s více dobrými konci. Instalace představuje jakési topografické schéma designu tvořené dvěma krajinami – svobodným prostorem nadnášeným fantazií na jedné straně a uzemněným prostorem ohraničeným možnostmi reality na straně druhé. Symbolicky tak demonstruje napínavou dualitu, která proměňuje tvorbu designéra ve vzrušující dobrodružství.

fotografie

Vojtěch Veškrna
Archiv Moravské galerie v Brně

grafika

Tereza Saitz

ilustrace

Lexová&Smetana