Hermès

Návrh a realizace Vánočních výloh pro pařížský butik Hermes v Pařížské ulici v Praze.

Hlavní inspirací nám byla truhlářská dílna, ke které máme blízko a ve vztahu k Vánocům je to pro nás místo, kde se přání mohou opravdu splnit.

Ve čtyřech oknech butiku Hermes jsme vytvořili pohledy do koutů opuštěné dílny, kde za zavřenými dveřmi dějí divy. Výjevy představují na první pohled truhlářský ponk, cirkulárku, soustruh nebo také malírnu. Na pohled druhý se může zdát že okna připomínají krajinu – údolí ho u vodopádu, kopcovitou krajinu nebo barevné střechy měst. Doplněné o detaily v podobě personifikovaných ručně malovaných stromků nebo poletujících dřevěných hoblin a Vánočních konfet. Vše se odehrává intarzovaném pozadí, které tematicky dokresluje danou scénu.

Velký důraz jsme kladli na použité materiály a povrchové úpravy. V našich výlohách můžete spatřit jasanové, dubové, ořechové, bukové, borovicové nebo třešňové dřevo, překližku a nerezovou ocel.

realizace zima 2022

Fotografie Honza Zima

Je večer, v dílně zhasínají světla. Zvuk posledního cvaknutí zámku označuje čas, kdy se věci mění, ožívají a vydávají se na cestu. Spadané hobliny se po celodenní práci stávají hornatou krajinou. Odřezky deskového materiálu tvoří cestičky lemované lesy soustružených hraček. Pracovní deska se stává údolím a sušárna městem, kde schnou čerstvě natřené střechy…

Je to dílna nebo krajina? Pro někoho se nacházíme ve známém zákoutí každé dílny, kde hobliny létají vzduchem a pro jiné se naopak ocitáme v kopcovité krajině plné dobrodružství a zábavy.

Opuštěný ponk, místo kde často začínají zázraky. Vidíme hoblík, jak obrábí materiál, z něhož všude kolem odlétávají třísky. Ale co když je všechno jinak a jsme spíš hluboko v horách, u vodopádu, kde všude kolem nás zurčí voda?